Szkoły ponadgimnazjalne - V Runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 9.06.2017

Ostatnia Runda Szkolnej Ligi oraz podsumowanie klasyfikacji generalnej 2017

W dniu 09.06.2017 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych chłopców ostatniej rundy zwyciężył Paweł HAWRANIK z drużyny I LO 1 B z prawie trzydziestopunktową przewagą do rywali. Na drugim miejscu podium stanął reprezentant ZSUHiG MIX 2 - Daniel GRABAS. Różnica punktowa między II i III miejscem wyniosła jedynie 5 pkt., co zadecydowało, że brązowy medal przypadł Pawłowi KRUSZYŃSKIEMU z drużyny II LO 1 A.

W klasyfikacji dziewcząt dwa pierwsze miejsca przypadły zawodniczkom reprezentującym ZSUHiG MIX 1 – odpowiednio: Sabinie GÓRNIAK i Weronice SUDOŁ, zaś na trzecim stopniu podium stanęła Julia ZAJLO z drużyny I LO 1 B/2. Wysoki poziom prezentowany przez dziewczęta z ZSUHiG MIX 1 dał ich drużynie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, drugie miejsce wywalczyła drużyna II LO 1 A/1, zaś trzecie I LO I B/1.

W podsumowaniu wyników z wszystkich dotychczasowych edycji tegorocznej Ligi Strzeleckiej, wygrał Paweł HAWRANIK (I LO 1 B), który z prawie 100 pkt. przewagą zwyciężył nad Andrzejem FEDCZAKIEM z drużyny ZSUHiG MIX 2. Na podium tegorocznej ligi stanął również Paweł KRUSZYŃSKI (II LO 1 A). W klasyfikacji generalnej dziewcząt złoto i srebro trafiło do Sabiny GÓRNIAK i Weroniki SUDOŁ (obie z drużyny ZSUHiG MIX 1), zaś brązowy medal zdobyła Monika CZUBAK z CKZiU NR 2 GR. 3.

Klasyfikacja drużynowa po podsumowaniu wszystkich rund zakończyła się zwycięstwem drużyny ZSUHiG MIX 1, tuż za nimi uplasowała się drużyna I LO I B/1, zaś na trzecim miejscu rywalizację zakończyła drużyna ZSUHiG MIX 2.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, zaś wszystkich uczestników zawodów zapraszamy na kolejną edycję zawodów, która wystartuje w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie należy zaznaczyć, że większość medalistów tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej (Sabina GÓRNIAK, Paweł HAWRANIK, Szymon SZYMCZAK oraz Weronika SUDOŁ) na co dzień trenują w KS „TWIERDZA” LOK Przemyśl. Jak widać treningi prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów naszego klubu przynoszą zamierzone efekty. Wszystkich chętnych zapraszamy więc do uczęszczania na treningi, które odbywają się we wtorki, czwartki i piątki.