Święto Kazanowa 2017 - Wystawa broni, strzelnica

Święto Kazanowa – Przemyśl 01.10.2017

W dniu 1 października 2017 r. członkowie klubów zrzeszonych w przemyskim Zarządzie Powiatowym LOK wzięli udział w pikniku z okazji „Święta Kazanowa” - dorocznej imprezie organizoweanej na jednym z najstarszych przemyskich osiedli mieszkaniowych.
Na przygotowanym stoisku Sekcja Kolekcjonerów Broni Klubu Strzeleckiego „Twierdza” zaprezentowała zgromadzonym gościom posiadane egzemplarze broni palnej, zarówno klubowe, jak i te będące prywatną własnością klubowiczów.
Odwiedzający nasze stoisko mogli również spróbować swoich umiejętności na prowizorycznej strzelnicy pneumatycznej obsługiwanej przez Młodzieżowy Klub Strzelecki .
Jak zwykle przy tego typu imprezach nie narzekaliśmy na brak zainteresowania.
Wystawę wzbogacił sporą ilością posiadanej broni palnej również nasz kolega klubowy, prowadzący firmę FS „Strzelec” Jerzy Białogłowicz.
Poza klasycznymi jednostkami broni, goście mieli także możliwość obejrzenia historycznej broni czarnoprochowej wystawionej przez Sekcję Czarnoprochową KS „Kopernik”.
Wszystkim przybyłym dziękujemy za zainteresowanie i mamy nadzieję spotkać się z Wami na treningach i zajęciach klubowych.

Przy okazji przypominamy zainteresowanym, że prowadzący od bieżącego roku Sekcję Kolekcjonerską klub KS "Twierdza" LOK Przemyśl, jest pełnoprawnym stowarzyszeniem o charakterze kolekcjonerskim w rozumieniu obowiązującej Ustawy o broni i amunicji.

                                                                                                          (opracowali M.B. i D.B.)

 Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

 

Nauka strzelania dla uczniów

W dniu 29.05.2017 r. zawodnicy MKS LOK Przemyśl i KS „Twierdza” LOK Przemyśl w ramach Święta Szkoły zorganizowali naukę strzelania i bezpiecznego obchodzenia się z karabinkiem pneumatycznym dla uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu.

Święto Szkoły

W trakcie zorganizowanego pokazu, uczniowie mieli okazję postrzelać z dostępnych na naszej strzelnicy egzemplarzy karabinków oraz poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w strzelectwie. Na koniec zorganizowany został turniej, na której uczniowie wykazali się wysokim poziomem umiejętności. Uczniom i nauczycielom dziękujemy za gościnne przyjęcie oraz wspaniałą atmosferę towarzyszącą podczas ich święta.

                                                                                                                    (Opracował M.B.)

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszą stronę na Facebooku.

Piknik rodzinny w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu

W dniu 27.05.2017 r. członkowie MKS LOK Przemyśl i KS „Twierdza” LOK Przemyśl gościli w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu na zorganizowanym tam z okazji Święta Straży Granicznej
Pikniku Rodzinnym.

Piknik SG

Piknik BiOSG - broń

W trakcie imprezy zorganizowaliśmy strzelnicę pneumatyczną, na której zarówno dzieci jak i dorośli mogli spróbować swoich sił i umiejętności w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Dodatkowo na specjalnie zorganizowanym stoisku zaprezentowana została broń pneumatyczna i kulowa, którą dysponuje nasz klub. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z zasadami strzelań obowiązującymi na zawodach sportowych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, obejrzeć broń „wyczynową” najwyższej klasy oraz porozmawiać z zawodnikami KS „Twierdza” o szeroko rozumianym strzelectwie.


Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, zaś wszystkim, którzy odwiedzili naszą strzelnicę dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas pokazu.

                                                                                                                            (Opracował M.B.)

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszą stronę na Facebooku.