Mistrzostwo Polski naszych zawodników na Centralnych Zawodach KŻR 2017

Zawodnicy KS „Twierdza” zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski dla Podkarpacia na Centralnych Zawodach Klubów Żołnierzy Rezerwy 2017

Dwóch czołowych zawodników KS „Twierdza” LOK Przemyśl – Michał BĄKOWSKI i Piotr WARSZAKOWSKI, w dowód uznania wysokich wyników osiąganych podczas całorocznej ligi strzeleckiej weszło w skład drużyny reprezentującej Województwo Podkarpackie na XLIII Centralnych Zawodach Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy, które w tym roku odbyły się w dniach 06-08 października na strzelnicy Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Pleszewie-Karczemce.
Trzecim zawodnikiem, który wszedł w skład drużyny był reprezentujący na co dzień barwy klubu KŻR „Grom” Tarnobrzeg – Daniel KUKIER. Na kierownika drużyny wyznaczony został wieloletni instruktor strzelectwa KS „Twierdza” LOK Przemyśl – Witold PAWUL.
W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich województw, które rywalizowały w konkurencjach: strzelanie z pistoletu wojskowego, karabinka kbk AKMS, rzucie granatem do celu oraz w pojedynkach strzeleckich.
Reprezentacja Podkarpacia rozgromiła rywali w klasyfikacji generalnej zawodów, zdobywając łącznie aż 11 pucharów. Strzelcy z Podkarpacia, poza wygraniem całych zawodów, zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej w pojedynkach strzeleckich, w których wygrali aż 14 z 15 pojedynków, strzelaniu z pistoletu (ze znakomitym wynikiem 290/300 pkt.), w dwuboju strzeleckim (liczono sumę punktów uzyskanych w strzelaniu z pistoletu i karabinu), trójboju (łączna suma punktów za konkurencje strzeleckie i rzut granatem), a także zajęli drugie miejsce w rzucie granatem i trzecie w strzelaniu z karabinka AKMS. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce w trójboju uzyskał Daniel KUKIER. Kolejny puchar wywalczył indywidualnie Piotr WARSZAKOWSKI w strzelaniu z pistoletu, ze znakomitym wynikiem 99/100 pkt., który pozwolił na zajęcie drugiego miejsca. Także na podium konkurencji rzutu granatem, nasi reprezentanci pozostawili mało miejsca rywalom, Daniel KUKIER zajął II miejsce, zaś Michał BĄKOWSKI III miejsce.