V Runda KŻR Tarnobrzeg 2017

V Runda Ligi Klubów Żołnierzy Rezerwy – Tarnobrzeg, 2 września 2017

W sobotę 2 września 2017 roku reprezentacja KS "Twierdza" wzięła udział w V Rundzie Wojewódzkich Zawodów Klubów Żołnierzy Rezerwy. Zawody odbyły się na strzelnicy LOK w Tarnobrzegu. Rywalizowano, jak zazwyczaj, w konkurencjach: "pistolet centralnego zapłonu" (pistolet kalibru 9x19 mm), "karabin centralnego zapłonu" (karabinek samopowtarzalny kalibru 7,62x39 mm), "pojedynek strzelecki" (karabinek sportowy kalibru .22lr) oraz "rzut granatem" (granat ćwiczebny).
Niestety, tym razem szczęście nie dopisało. Mimo zajęcia dość wysokich miejsc w poszczególnych konkurencjach i w klasyfikacji indywidualnej, punktów starczyło jedynie na 5 miejsce w generalnej klasyfikacji zespołowej.

1-KŻR Tarnobrzeg 2017

2-KŻR Tarnobrzeg 2017

Komunikat klasyfikacyjny ze strony ZP LOK Przemyśl:
POBIERZ KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY V RUNDY KŻR TARNOBRZEG 2017 (.PDF)

Klasyfikacja generalna na stronie Podkarpackiego LOK:
KLASYFIKACJA GENERALNA PO V RUNDZIE KŻR 2017 (.DOC)

IV Runda KŻR Łupków 2017

Zwycięstwo „Twierdzy” podczas IV Rundy zawodów KŻR w Łupkowie.

W dniach 24.06 - 25.06.2017 r. zawodnicy KS „TWIERDZA” LOK Przemyśl po raz kolejny w tym roku stanęli do rywalizacji podczas Wojewódzkich Zawodów Ligi Strzeleckiej Klubów Żołnierzy Rezerwy.

Zawody odbywały się na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie. Rozegrano konkurencje: Pistolet Wojskowy, Karabin Wojskowy, Rzut Granatem oraz Pojedynki Strzeleckie. W zawodach wzięło udział 9-ciu zawodników „Twierdzy”, którzy startując w trzech zespołach rywalizowali z najlepszymi strzelcami Podkarpacia.

Ciężkie treningi dały zamierzony efekt, do Przemyśla trafiła większość nagród zarówno w klasyfikacji zespołowej jak i indywidualnej. W konkurencji Pistolet Wojskowy zdobyliśmy pełen komplet medali. Najlepszy był Jakub TAWORSKI (99pkt.), za nim uplasowali się Michał BĄKOWSKI (98pkt.) i Witold PAWUL (również 98 pkt.). Do podium niewiele zabrakło Piotrowi WARSZAKOWSKIEMU, który z wynikiem 97pkt. zajął IV lokatę. Wysoki wynik osiągnął również Marek KANIA, który z 95 pkt. zakończył konkurencję na VIII miejscu. W efekcie dwie nasze drużyny stanęły na podium w klasyfikacji drużynowej pistoletu – pierwszy zespół w składzie: Michał BĄKOWSKI, Witold PAWUL i Piotr WARSZAKOWSKI oraz drugi w składzie: Jakub TAWORSKI, Marek KANIA i Grzegorz PRACZYŃSKI, który wystrzelał 88 pkt.

Kolejny – tym razem brązowy medal z wynikiem 91 pkt. zdobył w konkurencji Karabinu Wojskowego Michał BĄKOWSKI. Z minimalną stratą do podium uplasowali się Jakub TAWORSKI (89 pkt.) i Witold PAWUL (88 pkt.).

Po podsumowaniu wyników strzelań, wszystkie miejsca na podium w konkurencji dwuboju strzeleckiego zajęli reprezentanci naszego klubu: Michał BĄKOWSKI (189 pkt.), Jakub TAWORSKI (188 pkt.) oraz Witold PAWUL (186 pkt.)

Kolejny komplet medali, nasi reprezentanci wywalczyli w konkurencji rzutu granatem: Witold PAWUL był pierwszy, Grzegorz PRACZYŃSKI – drugi, zaś Piotr WARSZAKOWSKI – trzeci. I tym razem w klasyfikacji drużynowej mało miejsca na podium zostało dla naszych rywali – dwa zespoły „TWIERDZY” zajęły jego najwyższe stopnie.

Konkurencja Trójboju Strzeleckiego również została zdominowana przez reprezentantów przemyskiego klubu – po zwycięstwie w granacie, Witold PAWUL (197 pkt.) przesunął się na pierwszą lokatę, zaś Michał BĄKOWSKI (194 pkt.) wywalczył srebrny medal. Odrobinu szczęścia zabrakło Jakubowi TAWORSKIEMU, który z zaledwie jednopunktową stratą do miejsca medalowego zajął IV lokatę.

W efekcie dwudniowej rywalizacji, pierwszy zespół KS „TWIERDZA” LOK Przemyśl zwyciężył zawody, po raz kolejny w tym roku zwiększając dystans do rywali w klasyfikacji tegorocznej Ligi Strzeleckiej. Ponadto w rocznej klasyfikacji zawodów, nasi zawodnicy dominują nad rywalami we wszystkich konkurencjach, stale powiększając różnicę punktową.

Organizatorom dziękujemy za organizację zawodów oraz ich sprawne i bezpieczne przeprowadzenia, zaś rywalom gratulujemy wysokich wyników i zaciętej walki o medale, która przebiegała w, jak zresztą zwykle, wspaniałej atmosferze.

(opracował M.B.)

Oficjalny komunikat z zawodów:
POBIERZ KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY IV RUNDY KŻR 24-25.06.2017 ŁUPKÓW (.PDF)

III Runda Pucharu Polski OPEN - Starachowice 2017

III Runda Pucharu Polski OPEN – Starachowice, 17.06.2017 r.

W dniu 17.06.2017 r. reprezentanci KS „Twierdza” wzięli udział w III Rundzie Pucharu Polski w konkurencjach OPEN w Starachowicach. Jak zwykle nie obyło się bez sukcesów – Sabina Górniak zajęła II miejsce w konkurencji "karabin pneumatyczny". Dodatkowo Michał Bąkowski zdobył dwukrotnie II klasę sportową w konkurencjach "pistolet pneumatyczny" (9 miejsce) i "pistolet sportowy" – część dokładna. Niestety do miejsca na podium zabrakło nieco szczęścia i kilku punktów.

POBIERZ KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY III RUNDY PUCHARU POLSKI OPEN STARACHOWICE 2017 (.PDF)

Starachowice-2017 Karabin

Starachowice 2017 Pistolet

XI Zawody "Łupkowskie Strzelby" 2017

XI Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „KARPATY” – Łupkowskie Strzelby 2017 - Łupków, 12-14.06.2017

Po raz kolejny przemyscy strzelcy z klubu KS „Twierdza” LOK Przemyśl zaprezentowali  bardzo wysoki poziom umiejętności strzeleckich. Tradycyjnie od ponad dekady reprezentacja klubu bierze udział w rywalizacji strzeleckiej w Łupkowie, na którą przyjeżdżają czołowi strzelcy reprezentujący praktycznie wszystkie służby mundurowe Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier – m.in. Wojsko, Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Straż Pożarną, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także Służbę Leśną.

Rozegrano następujące konkurencje: strzelanie z pistoletu Walther P-99 do tarczy NT-23p oraz TS-4, strzelanie z karabinka Beryl w postawie leżącej i stojącej oraz rzut grantem.
Śmiało można powiedzieć, iż tradycyjnie zwyciężyła drużyna z Przemyśla – w tym roku w składzie: Piotr Warszakowski, Witold Pawul oraz Jakub Taworski. Ponadto klasyfikację indywidualną, z dużą przewagą wygrał nasz klubowy kolega – Piotr Warszakowski.

Poza rywalizacją na najwyższym, międzynarodowym poziomie, zawody były okazją do zapoznania się z najnowszym uzbrojeniem i sprzętem ochronnym produkowanym przez czołowe firmy z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, które oprócz ufundowania nagród dla zwycięzców zorganizowały także pokazy różnorakiego sprzętu.