Szkoły ponadgimnazjalne - IV Runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 26.05.2017

W dniach 24.05 i 26.05.2017 r. na strzelnicy pneumatycznej Klubu Strzeleckiego „TWIERDZA” LOK Przemyśl odbyła się kolejna, już czwarta w tym roku runda, cyklicznie organizowanej  Szkolnej Ligi Strzeleckiej. W zawodach wzięli udział reprezentanci przemyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zmagali się w konkurencji „karabin pneumatyczny”.

Wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych po oddaniu trzech równych serii strzałów, zwyciężył trenujący na co dzień w KS „Twierdza”, reprezentant I LO 1B – Paweł HAWRANIK, który wyprzedził reprezentanta zespołu ZSUHiG MIX 2, Andrzeja FEDCZAKA. NA trzecim miejscu uplasował się kolejny reprezentant I LO 1B – Karol Olejnik, do pełnego zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej dla reprezentantów I LO 1B zabrakło na podium Aleksandra MOKRAUZA, który zajął IV miejsce, ze stratą do III miejsca jedynie dwóch punktów.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, pierwsze miejsce na podium przypadło trenującej w naszym klubie Sabinie GÓRNIAK, która na tych zawodach startowała w reprezentacji ZSUHiG MIX 1. Druga była Karolina GWIAZDA z drużyny CKZiU NR 2 GR. 2, zaś trzecie miejsce przypadło Weronice SUDOŁ, również z drużyny ZSUHiG MIX 1, która także trenuje w naszym klubie.

Po podsumowaniu czterech rund, na piętnaście startujących drużyn, wygrywa zespół I LO I B/1, który wyprzedza jedynie 8 punktami zespół ZSUHiG MIX 1. Trzecie miejsce na podium zajmuje drużyna ZSUHiG MIX 2.

W klasyfikacji chłopców, po podsumowaniu czterech rund zawodów, prowadzi Paweł HAWRANIK (I LO 1 B), który wyprzedza Andrzeja FEDCZAKA (ZSUHiG MIX 2). Tuż za nimi miejsce zajmuje Paweł KRUSZYŃSKI (II LO 1 A), tuż za podium, czołówkę goni Karol OLEJNIK (I LO 1 B).

W klasyfikacji dziewcząt na prowadzeniu jest Sabina GÓRNIAK (ZSUHiG MIX 1), która wyprzedza koleżankę z drużyny, Weronikę SUDOŁ. W chwili obecnej trzecie miejsce przypada reprezentantce CKZiU NR 2 GR. 3 Monice CZUBAK. Tuż za podium, medalistka tej rundy Karolina Gwiazda z zespołu CKZiU NR 2 GR. 2.

W generalnej klasyfikacji drużynowej prowadzi na dzień dzisiejszy zespół ZSUHiG MIX 1 (2009 pkt.), który wyprzedza reprezentację I LO I B/1 (1896 pkt.). NA trzecim miejscu uplasowała się drużyna ZSUHiG MIX 2 (1727 pkt.), który goni zespół II LO 1 A/1 (jedynie 13 pkt. Straty).

                                                                                                                         (Opracował M.B.)

POBIERZ KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY IV RUNDY SzLS 2017 - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE (.PDF)

W przypadku niskiej frekwencji reprezentantów gimnazjów, organizator zastrzega sobie możliwość połączenia klasyfikacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas kolejnej edycji zawodów.