Kurs w Opolu 3-4.02.2018

W dniach 3 i 4 lutego 2018 r. dwóch członków KS Twierdza uczestniczyło w bloku kursów i szkoleń zorganizowanych przez KLUB PASJONAT OPOLE (LINK).
Tematyka obejmowała zakres kursów dla sędziów strzelectwa sportowego, dynamicznego i prowadzących strzelanie. Wykładowcami byli m.in. Antoni KAMIŃSKI (Kolegium Sędziów PZSS) oraz Robert WRONA (NROI IPSC Region Polska).

Ozimek 2018

Ozimek 2018

Opole 2018

Więcej zdjęć i filmów na naszej stronie facebookowej: STRZELNICA KS TWIERDZA LOK PRZEMYŚL (LINK).

Zgrupowanie kadry wojewódzkiej - Tarnów 15-17.12.2017

Zgrupowanie kadry wojewódzkiej - Tarnów 15-17.12.2017

Od 15 do 17 grudnia 2017 r. w Tarnowie odbywało się Zgrupowanie Kadry Województwa Podkarpackiego w Strzelectwie Sportowym zorganizowane przez Wojewódzki Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie. Obiektów użyczył klub TKS LOK Tarnów. W zgrupowaniu brali udział zawodnicy MKS LOK Przemyśl, czyli Sekcji Młodzieżowej KS "Twierdza": Sabina Górniak, Korneliusz Kopiec, Szymon Szymczak i Mikołaj Czajkowski. Nasi strzelcy, specjalizujący się w karabinie pneumatycznym, mieli możliwość podnoszenia i doskonalenia swoich umiejętności pod kierownictwem trenera kadry wojewódzkiej, p. Andrzeja Skwiruta i grona pomagających mu instruktorów, wśród których była również doświadczona zawodniczka klubu KS "Twierdza" Katarzyna Koschmieder.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii na naszej stronie facebookowej.

Zgrupowanie kadry 2017 Tarnów

Zgrupowanie kadry 2017 Tarnów

Zgrupowanie kadry 2017 Tarnów

Harcerze na strzelnicy pneumatycznej

21 Przemyska Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów na strzelnicy LOK Przemyśl - 9.12.2017

W dniu 9 grudnia 2017 r. na strzelnicy pneumatycznej ZP LOK w Przemyślu gościliśmy 21 Przemyską Drużynę Harcerską im. Szarych Szeregów. Harcerze zorganizowali własne, zamknięte zawody strzeleckie w konkurencji karabin pneumatyczny. Opiekę fachową oraz obsługę instruktorską i sędziowską zapewniali prowadzący strzelanie zawodnicy klubu strzeleckiego KS "Twierdza".
Wszystkich zapraszamy ponownie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

21-PDH-9.12.2017

21-PDH-9.12.2017

21-PDH-9.12.2017

Wizyta uczniów SP nr 16 na strzelnicy LOK Przemyśl

Wizyta uczniów SP nr 16 na strzelnicy sportowej LOK Przemyśl - 06-08.12.2017

W dniach 6-8 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odwiedzili strzelnicę sportową LOK w celu wyłonienia przyszłych reprezentantów szkoły do Ligi Strzeleckiej.
Organizatorami wyjścia byli panowie Przemysław Gładki i Marek Kania, którzy przez trzy dni objaśniali uczestnikom zasady obowiązujące na strzelnicy, cierpliwie tłumaczyli i pokazywali, jak należy strzelać.
Na miejscu wszyscy również mogli liczyć na fachową pomoc pani Katarzyny Koschmieder, zawodniczki i instruktorki klubu KS "Twierdza".

SP 16 grudzień 2017
W środę strzelnicę odwiedzili uczniowie klasy 7a i 2gd wraz z wychowawcami: panem Maciejem Ryniakiem oraz panią Martą Zybińską, w czwartek – uczniowie klasy 5b i 4d z panem Przemysławem Gładkim i panią Agnieszką Kaczmarek, a ostatniego dnia – uczniowie klasy 6c z panem Krzysztofem Grabowskim. Uczestnicy wyjścia mieli okazję zobaczyć, jak wygląda strzelnica kulowa (oś 25 m i  oś 50 m) oraz sprawdzić celność swojego oka na strzelnicy pneumatycznej (oś 10 m). Uczniowie w postawie stojącej strzelali z karabinka pneumatycznego do tarcz umieszczonych w odległości 10 metrów. Każdy najpierw oddał 5 strzałów próbnych, a potem 15 właściwych. Ostatniego dnia całej imprezy został zorganizowany turniej strzelecki, który zakończył się wyłonieniem sześciu najlepszych strzelców.

SP 16 grudzień 2017
Wszyscy świetnie się bawili, a każde trafienie w czarne pole było powodem radości i dumy. Najbardziej cieszyli się chyba najmłodsi, którzy podeszli do tego bardzo emocjonalnie, a po zakończeniu strzelania pokazywali sobie nawzajem swoje tarcze. Nieważne, że nie wszyscy trafili w środek. Liczyła się rywalizacja i możliwość sprawdzenia swoich niewielkich jeszcze umiejętności (dla większości dzieci był to pierwszy kontakt ze strzelectwem).

SP 16 grudzień 2017

SP 16 grudzień 2017
Na zakończenie warto wspomnieć, że strzelectwo to nie tylko dobra zabawa. Podczas zajęć nauki strzelania uczestnicy nabywają umiejętności koncentracji, panowania nad swoimi emocjami, wzmacniają charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania na strzelnicy.
W lutym zapraszamy klasy gimnazjalne.

                                                                                                                              (Opracował P.G.)

Zapraszamy również do galerii zdjęć na naszą stronę na Facebooku.

                                                                                                     

UKS Orlik Przemyśl na strzelnicy

Drużyna UKS "Orlik" Przemyśl na strzelnicy pneumatycznej LOK Przemyśl - 7.12.2017

7 grudnia gościliśmy na naszej strzelnicy zawodników i kadrę klubu UKS "Orlik" Przemyśl. Młodzi piłkarze postanowili urozmaicić swoje treningi piłkarskie szkoleniem strzeleckim. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Więcej na stronie facebookowej klubu piłkarskiego: UKS ORLIK NA FACEBOOKU (LINK)

 UKS Orlik

 

Święto Kazanowa 2017 - Wystawa broni, strzelnica

Święto Kazanowa – Przemyśl 01.10.2017

W dniu 1 października 2017 r. członkowie klubów zrzeszonych w przemyskim Zarządzie Powiatowym LOK wzięli udział w pikniku z okazji „Święta Kazanowa” - dorocznej imprezie organizoweanej na jednym z najstarszych przemyskich osiedli mieszkaniowych.
Na przygotowanym stoisku Sekcja Kolekcjonerów Broni Klubu Strzeleckiego „Twierdza” zaprezentowała zgromadzonym gościom posiadane egzemplarze broni palnej, zarówno klubowe, jak i te będące prywatną własnością klubowiczów.
Odwiedzający nasze stoisko mogli również spróbować swoich umiejętności na prowizorycznej strzelnicy pneumatycznej obsługiwanej przez Młodzieżowy Klub Strzelecki .
Jak zwykle przy tego typu imprezach nie narzekaliśmy na brak zainteresowania.
Wystawę wzbogacił sporą ilością posiadanej broni palnej również nasz kolega klubowy, prowadzący firmę FS „Strzelec” Jerzy Białogłowicz.
Poza klasycznymi jednostkami broni, goście mieli także możliwość obejrzenia historycznej broni czarnoprochowej wystawionej przez Sekcję Czarnoprochową KS „Kopernik”.
Wszystkim przybyłym dziękujemy za zainteresowanie i mamy nadzieję spotkać się z Wami na treningach i zajęciach klubowych.

Przy okazji przypominamy zainteresowanym, że prowadzący od bieżącego roku Sekcję Kolekcjonerską klub KS "Twierdza" LOK Przemyśl, jest pełnoprawnym stowarzyszeniem o charakterze kolekcjonerskim w rozumieniu obowiązującej Ustawy o broni i amunicji.

                                                                                                          (opracowali M.B. i D.B.)

 Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

Święto Kazanowa 2017

 

Nauka strzelania dla uczniów

W dniu 29.05.2017 r. zawodnicy MKS LOK Przemyśl i KS „Twierdza” LOK Przemyśl w ramach Święta Szkoły zorganizowali naukę strzelania i bezpiecznego obchodzenia się z karabinkiem pneumatycznym dla uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu.

Święto Szkoły

W trakcie zorganizowanego pokazu, uczniowie mieli okazję postrzelać z dostępnych na naszej strzelnicy egzemplarzy karabinków oraz poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w strzelectwie. Na koniec zorganizowany został turniej, na której uczniowie wykazali się wysokim poziomem umiejętności. Uczniom i nauczycielom dziękujemy za gościnne przyjęcie oraz wspaniałą atmosferę towarzyszącą podczas ich święta.

                                                                                                                    (Opracował M.B.)

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszą stronę na Facebooku.

Piknik rodzinny w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu

W dniu 27.05.2017 r. członkowie MKS LOK Przemyśl i KS „Twierdza” LOK Przemyśl gościli w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu na zorganizowanym tam z okazji Święta Straży Granicznej
Pikniku Rodzinnym.

Piknik SG

Piknik BiOSG - broń

W trakcie imprezy zorganizowaliśmy strzelnicę pneumatyczną, na której zarówno dzieci jak i dorośli mogli spróbować swoich sił i umiejętności w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Dodatkowo na specjalnie zorganizowanym stoisku zaprezentowana została broń pneumatyczna i kulowa, którą dysponuje nasz klub. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z zasadami strzelań obowiązującymi na zawodach sportowych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, obejrzeć broń „wyczynową” najwyższej klasy oraz porozmawiać z zawodnikami KS „Twierdza” o szeroko rozumianym strzelectwie.


Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, zaś wszystkim, którzy odwiedzili naszą strzelnicę dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas pokazu.

                                                                                                                            (Opracował M.B.)

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszą stronę na Facebooku.