O nas


Logo KS Twierdza

 

Licencjonowany

Klub Strzelecki "Twierdza" LOK Przemyśl

 

Informacje adresowe i kontaktowe znajdują się w zakładce:
KLUB STRZELECKI TWIERDZA->INFORMACJE KLUBOWE


Klub

Pełna nazwa naszego stowarzyszenia strzeleckiego to:
KLUB STRZELECKI "TWIERDZA" LIGI OBRONY KRAJU PRZEMYŚL
Jesteśmy jedynym w Przemyślu i na terenie dawnego województwa przemyskiego klubem strzeleckim licencjonowanym przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Jednocześnie KS "Twierdza" jest nie tylko klubem sportowym, lecz również stowarzyszeniem kolekcjonerskim (stowarzyszeniem kolekcjonerów broni).


Działalność

KS "Twierdza" prowadzi, zgodnie ze Statutem LOK i własnym regulaminem, działalność w zakresie między innymi:
a) szeroko pojętej kultury fizycznej, rekreacji i sportu;
b) uprawiania, rozwoju, upowszechniania i popularyzacji wszelkich form i rodzajów strzelectwa oraz dziedzin pokrewnych, a w szczególności sportu strzeleckiego i strzelectwa sportowego w oparciu o regulacje Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego;
c) sportów obronnych;
d) kolekcjonerstwa broni, amunicji i militarów (Sekcja Kolekcjonerów Broni KS "Twierdza").

Nasze zainteresowania sięgają od strzelectwa pneumatycznego, poprzez strzelectwo sportowe, kolekcjonerstwo broni, aż po strzelectwo dynamiczne i praktyczno-obronne (Sekcja Strzelectwa Praktycznego i Dynamicznego KS "Twierdza").

Zawodnicy KS "Twierdza" biorą udział w zawodach sportowych różnej rangi, we wszystkich kategoriach wiekowych, od wielu lat odnosząc znaczące sukcesy.


Pozwolenia na broń sportową lub kolekcjonerską

Przynależność do KS „Twierdza‟ (w ramach jednej składki członkowskiej) spełnia warunki określone w:
a) art. 10 ust. 3  pkt. 3 Ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (stowarzyszenie strzeleckie);
b) art. 10 ust. 3 pkt. 5 Ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (stowarzyszenie kolekcjonerskie);
w zakresie "ważnej przyczyny posiadania broni" dla uzyskania pozwolenia na broń w celu sportowym lub kolekcjonerskim.


Strzelnica i broń klubowa

Członkowie Klubu, którzy opłacili składki, mogą korzystać nieodpłatnie ze strzelnicy ZP LOK ul. Słowackiego 40 (pneumatycznej i kulowej) w ramach treningów klubowych. Strzelanie odbywa się pod nadzorem instruktorów (broń klubowa) lub prowadzących strzelanie (broń własna).

Broń obiektowa to kilkanaście jednostek broni, długiej oraz krótkiej, w kalibrze 5,6 mm/.22lr (boczny zapłon), 9x18 mm Makarow (centralny zapłon) i 9x19 mm Luger (centralny zapłon).
Do dyspozycji jest również kilkanaście egzemplarzy sportowej broni pneumatycznej (urządzeń pneumatycznych o energii poniżej 17J) w kalibrze 4,5 mm.
Korzystanie z broni obiektowej również jest bezpłatne dla członków Klubu z uregulowanymi składkami.


Licencja klubowa PZSS

Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego i posiada Licencję klubową PZSS LK-1291/2017 w dyscyplinach: pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa wydaną dn. 5 maja 2017 r. uprawniającą do współzawodnictwa i organizowania zawodów strzeleckich w wymienionych dyscyplinach.

Licencja została przedłużona na rok 2018 - numer LK-1291/2018.

Licencja klubowa 2017


Sport dzieci i młodzieży

Nasi instruktorzy prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą od szkoły podstawowej do liceum, zrzeszoną w stowarzyszonym z nami Młodzieżowym Klubie Strzeleckim LOK Przemyśl, który pełni rolę sekcji młodzieżowej KS "Twierdza". Zajęcia odbywają się przede wszystkim na strzelnicy pneumatycznej.